Dopřejte si peeling celého těla s relaxační masáží! Vhodné pro zjemnění pokožky před opalováním!

Poradenství v oblasti výživy

Redukční dieta

Jde o limitovanou dietu s nutností odvažování všech potravin.Tuky a sacharidy jsou sníženy.Velká pozornost by se měla věnovat výběru potravin,vybíráme potraviny s malým množstvím tuku.Přednost mají potraviny s velkým objemem a malou energetickou hodnotou (např.ovoce a zelenina).Jako zdroj bílkovin preferujeme nízkotučné mléčné bílkoviny a libová masa.Tato dieta vylučuje cukr a potraviny cukr obsahující. Důležitou zásadou redukční diety je jíst často,ale malé porce.Strava se podává 6krát denně,podstatnou část stravy tvoří ovoce a zelenina.

Technologická úprava se shoduje se zásadami zdravé výživy, upřednostňujeme technologické úpravy bez použití tuku.Vylučujeme smažení,preferujeme např.vaření,vaření v páře pečení,pečení v alobalu,opékání nasucho,úpravy na teflonu,dušení bez tuku,úpravy v mikrovlnné troubě,grilování bez přídavku tuku apod.Množství povolené dávky tuků se řídí dle tabulek.Pokrmy zahušťujeme jen povoleným množstvím mouky.Pokrmy nemají být příliš slané a pikantní,aby nepodporovaly chuť k jídlu.

Diabetická dieta

Diabetická dieta patří k základním metodám při léčbě diabetu. V podstatě se neliší od pravidel racionální výživy a od doporučení pro prevenci a léčbu ostatních civilizačních chorob.Jejím hlavním principem je dodržování přesného denního množství sacharidů,které je oproti běžné stravě snížené.Strava je rozdělena do šesti denních dávek z důvodu zabezpečení rovnoměrného přísunu sacharidů.Energetická hodnota stravy se liší podle potřeb klienta, obvykle je kvůli redukci snížena Kvůli prevenci kardiovaskulárních onemocnění ( onemocnění srdce a cév) se doporučuje i omezení tuků. Bílkoviny jsou v této dietě mírně zvýšeny.U této diety se tedy vzájemný poměr živin mírně odlišuje,proto je třeba odvažovat všechny potraviny.Tato dieta je určena k dlouhodobému podávání. Proto musí být pestrá.

Hlavní zásady, které je nutné dodržovat jsou:

Jaterní

Jaterní dieta je energet. i biolog. plnohodnotná,lze ji podávat dlouhodobě.

Dieta se podává po odeznění větších potíží při zánětu žlučníku a slinivky břišní,při chronickém zánětu žlučníku,při žlučových kaméncích.

Mám zájem!