Dopřejte si peeling celého těla s relaxační masáží! Vhodné pro zjemnění pokožky před opalováním!

Baňkování

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Také máme baňky silikonové, které se hodí zejména k pohyblivému masírování, ať už pro uvolnění ztuhlých svalů nebo odbourávání celulitidy. Můžeme místo ohnivých (skleněných) použít umělé s podtlakovou pumpičkou, pomocí níž si vytvoříme podtlak podle potřebného prokrvení místa bolesti.

Příprava na baňkování - zahřívání vzduchu v baňce

Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy vstřebají.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda, na které se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách podél páteře. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky.

Baňky na zádech

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.

Účinky:

Baňkování není vhodné, pokud trpíte:

Doporučená délka trvání: od 20 min

Mám zájem!